ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15836383
*
nr 1583 6383
Spegel
sengustaviansk stil, 82x42 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 december 2023
kl 18:28:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/12 11:55:35
1
100 kr
4/12 16:03:44
2
400 kr
4/12 18:21:14
1
200 kr
4/12 18:21:14
2
250 kr (Budbetjänt)
4/12 18:21:35
1
300 kr
4/12 18:21:35
2
350 kr (Budbetjänt)
4/12 18:21:54
1
400 kr
4/12 18:21:54
2
400 kr (Budbetjänt)
4/12 18:23:09
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk stil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1583 6383
Spegel
sengustaviansk stil, 82x42 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 december 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/12 11:55:35 | 1 | 100 kr |
4/12 16:03:44 | 2 | 400 kr |
4/12 18:21:14 | 1 | 200 kr |
4/12 18:21:14 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
4/12 18:21:35 | 1 | 300 kr |
4/12 18:21:35 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
4/12 18:21:54 | 1 | 400 kr |
4/12 18:21:54 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
4/12 18:23:09 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk stil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27